Społeczność

pole w gostyni

Oddaj głos na "Serce Wzgórz Dalkowskich"!

06 cze 2024 12:06
wydrukuj
300-letni pomnik przyrody, rosnący na terenie zabytkowego parku w Dalkowie, ma szansę zdobyć tytuł Drzewa Roku 2024! Do końca czerwca trwa bezpłatne głosowanie.

Nadszedł moment, na który Fundacja na Rzecz Rodziny i Rewitalizacji Polskiej Wsi bardzo długo czekała! Rozpoczęło się finałowe głosowanie w konkursie na Drzewo Roku 2024!

"Serce Wzgórz Dalkowskich" - 300-letni pomnik przyrody buk pospolity odm. purpurowa, rosnący na terenie zabytkowego parku w Dalkowie, znalazł się w finałowej szesnastce drzew z całej Polski i ma szansę zdobyć tytuł Drzewa Roku 2024. Organizatorem konkursu jest Klub Gaja. Drzewo, które zwycięży będzie reprezentować Polskę w międzynarodowym konkursie na Europejskie Drzewo Roku.

- Gdyby się udało, byłaby to ogromna promocja naszego regionu! Liczymy na Was - głosujcie, udostępniajcie, namawiajcie znajomych. Głosować można z każdego zakątka świata - zachęca do oddania głosu Anna Gomułka, prezes fundacji.

Do końca czerwca trwa bezpłatne głosowanie. Głosujemy na stronie: www.drzeworoku.pl - drzewo z pozycją nr 1. Oddając głos podajemy swojego maila. Na niego przyjdzie wiadomość od nadawcy Klub Gaja, w której należy kliknąć "potwierdzam oddanie głosu", a następnie kolejny raz potwierdzić przez zaznaczenie okienka "nie jestem robotem".

Przepiękne fotografie konkursowe wykonał pomysłodawca zgłoszenia buka do konkursu - Marcin Kopij.


źródło: Fundacja na Rzecz Rodziny i Rewitalizacji Polskiej Wsi
zdjęcie: M. Kopij