Wydobywanie piasku i żwiru na własne potrzeby 23 gru 2024 13:12 wydrukuj Państwowy Instytut Geologiczny informuje o konieczności złożenia zawiadomienia o wydobyciu piasku i żwiru na własne potrzeby. Chcąc wydobywać piasek na własne potrzeby, należy taki zamiar zgłosić do odpowiedniego Okręgowego Urzędu Górniczego. Wydobycie może być prowadzone jedynieprzez osoby fizyczne, dla zaspokojenie potrzeb własnych i nie można wydobyć więcej niż 10 m3 rocznie z nieruchomości. Zawiadomienie należy zgłosić co najmniej 7 dni przed rozpoczęciem prowadzenia prac wydobywczych. DO POBRANIA: 1. Wydobywanie piasku i żwiru na własne potrzeby (prezentacja) 2. Wzór Zgłoszenia wydobycia na własne potrzeby 3. Właściwości miejscowe poszczególnych OUG Zobacz także 24 cze 2026 Skrócone godziny pracy Urzędu Gminy 22 cze 2026 Zawiadomienie o XXV sesji Rady Gminy Gaworzyce 19 cze 2026 Ostrzeżenia meteorologiczne – burze oraz upał