Pozbądziemy się z azbestu 04 lip 2022 14:07 wydrukuj Wójt Gminy Gaworzyce informuje, że w wyniku konkursowego naboru wniosków Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przyznał Gminie Gaworzyce dotację w wysokości 31 458,00 zł na realizację zadania związanego z usuwaniem wyrobów zawierających azbest. Przedsięwzięcie obejmuje demontaż lub odbiór złożonych materiałów wraz z ich unieszkodliwieniem przez wykonawcę wyłonionego przez Gminę Gaworzyce. W ramach przedsięwzięcia planuje się usunąć ok. 33 Mg wyrobów zawierających azbest w postaci płyt falistych azbestowo-cementowych, zgłoszonych przez 14 mieszkańców gminy w 2022 r. Szacowana wartość całego zadania to 32.072,76 zł. Zobacz także 24 cze 2026 Skrócone godziny pracy Urzędu Gminy 22 cze 2026 Zawiadomienie o XXV sesji Rady Gminy Gaworzyce 19 cze 2026 Ostrzeżenia meteorologiczne – burze oraz upał