Zakończenie roku szkolnego klas IV-VIII 26 cze 2026 07:06 wydrukuj W czwartek, 25 czerwca, w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas IV-VIII. To jedno z tych wydarzeń, które łączą radość, wzruszenie i dumę - zarówno uczniów, jak i rodziców oraz nauczycieli. Uczniowie przygotowali bogaty program artystyczny, w którym nie zabrakło muzyki, recytacji i wspomnień z minionych lat. Ósmoklasiści, żegnając się ze szkołą, uroczyście przekazali sztandar młodszym kolegom i koleżankom, symbolicznie zamykając ważny etap swojej edukacji. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Starosta Polkowicki Kamil Ciupak, Przewodnicząca Rady Gminy Bożena Wojtczak, dyrektorzy jednostek organizacyjnych oraz przedstawiciele OSP i Klubu Gwarek. W imieniu Wójta Gminy Gaworzyce w wydarzeniu uczestniczyła Zastępca Wójta, Beata Taczyńska‑Pietruś, która wręczyła absolwentom pamiątkowe upominki oraz przekazała Nagrodę Wójta dla Alicji Rządzińskiej. Podczas swojego wystąpienia Beata Taczyńska‑Pietruś zwróciła się do uczniów z ogromną serdecznością. Mówiła o tym, jak ważny jest to moment - nie tylko dla młodzieży, ale również dla rodziców, nauczycieli i całej gminy. Podkreśliła, że przez lata uczniowie budowali społeczność tej szkoły, a dziś wszyscy mogą zobaczyć efekty ich pracy. - Jesteśmy z was bardzo dumni. Włożyliście ogromny trud w to, co osiągnęliście. Szkoła, którą kończycie, to kolejny etap - on się kończy, ale idziecie dalej. Życzę wam, żebyście rozwijali skrzydła, żebyście się nie bali marzyć. Z kolei Przewodnicząca Rady Gminy, Bożena Wojtczak, zwróciła się do absolwentów z życzeniami odwagi i mądrych wyborów. - Spełniajcie swoje marzenia, bo jeśli będziecie robić to, co kochacie, będziecie naprawdę szczęśliwymi ludźmi. Szczególne słowa skierowała do harcerzy kończących swoją przygodę w szkolnej drużynie. - Jestem z was ogromnie dumna. To były cudowne lata. Wpoiliście harcerskie ideały i cieszę się, że ta przygoda trwa dalej - w drużynach starszoharcerskich i zuchowych. Ważną częścią uroczystości było uhonorowanie uczniów, którzy wyróżnili się pracowitością, wynikami w nauce i zaangażowaniem w życie szkoły. Tradycyjnie wręczono Kornele - nagrody, które od lat są symbolem szkolnego uznania i dumy. Jak co roku, lista wyróżnionych była długa, co najlepiej pokazuje, jak wielu młodych ludzi konsekwentnie pracowało na swoje sukcesy. Wyróżnienia i nagrody – rok szkolny 2025/2026 Wzorowy Uczeń – Kornele 2025/2026 Klasa 4a: Liliana Polińska, Jagoda Wronowska, Antoni Kiwacki, Wojciech Wojdyła, Pola Kruczek, Hanna Skokowska, Julian Mikulski, Dominik Jóźwiak, Jakub Sławicz Klasa 4b: Feliks Pulkowski, Natalia Szczyszczaj, Laura Romanowska, Anastazja Jefimiak, Laura Pieczarka, Nikola Gaik Klasa 5a: Stanisław Ryba, Zuzanna Soja, Lena Kroczak, Zofia Mikuła, Kacper Szałęga, Nadia Włoskowicz Klasa 5b: Lena Bartlewska, Lena Łoś, Adrianna Snochowska, Barbara Wilczak, Adrian Ratajczak, Igor Wolny, Tymon Zawalski, Nataniel Bernatowicz, Kacper Kałużny, Antonina Makowiecka, Maja Rafałowicz Klasa 6a: Hanna Najwer, Milena Piotrowska, Aleksandra Snochowska Klasa 6b: Maja Stelmach, Karolina Wilczak, Oskar Orzechowski, Maria Ratka, Paulina Lichańska Klasa 7a: Andżelika Michniewicz, Sylwia Smagieł, Gabriela Gaik, Patrycja Snochowska, Aleksandra Siadkowska, Hubert Mały Klasa 7b: Joanna Konon, Luiza Gutkowska, Lidia Machowicz, Krystian Posadzy, Hanna Smolińska Nagrody dla klasy 8a – Kornel 2026 Złoty Kornel: Viktoria Kowalska, Szymon Michalski, Agata Płócienniczak, Alicja Rządzińska Srebrny Kornel: Emilia Gabrysz, Hubert Wilczak Brązowy Kornel: Krystian Pastuszka Kornel: Oliwia Jóźwiak Nagrody specjalne Nagroda Starosty Powiatu Polkowickiego – Hubert Wilczak (8a) Nagroda Wójta Gminy Gaworzyce – Alicja Rządzińska (8a) Najwyższa średnia wśród absolwentów – Viktoria Kowalska (8a) – 5,65 Najwyższa średnia w szkole – Feliks Pulkowski (4b) – 5,70 Nagroda „Dzieciak na Medal” – Alex Rzepczyński (8a) 100% frekwencja Anastazja Jefimiak (4b), Barbara Wilczak (5b), Aleksandra Chuda (6a), Andżelika Michniewicz (7a), Sylwia Smagieł (7a), Hubert Wilczak (8a) Zobacz także 17 cze 2026 „Muchomorki” zakończyły przedszkolną przygodę 16 cze 2026 „Jeżyki” pożegnały przedszkole 16 cze 2026 38 uczniów naszej Szkoły Podstawowej zdobyło Kartę Rowerową