Gmina Gaworzyce - Aktualności
Wójt Gminy Gaworzyce ogłasza konkurs na „Najpiękniejsze chochoły dożynkowe 2012”. W konkursie udział wziąć może każdy pełnoletni mieszkaniec Gminy Gaworzyce. Konkurs polega na wykonaniu chochołów i ustawieniu ich na trasie przejścia korowodu dożynkowego w dniu Dożynek Powiatowych w Gaworzycach - 16 września br.
Dnia 22 lipca br. po raz pierwszy w Gaworzycach odbył się Powiatowy Turniej Seniorów "Dla zdrowia i radości". 8 -osobowe drużyny z gmin naszego powiatu rywalizowały ze sobą w 10 konkurencjach tj "Rzut do celu", "Scenka kabaretowa", "Pokaz mody lat 70-tych", "Czy znasz powiat polkowicki", "Jaka to piosenka", "Prawda czy fałsz", "Toczenie obręczy" czy "Rzut jajkiem do patelni". Najwięcej punktów zdobyła drużyna seniorów z Grębocic, II miejsce zajęła drużyna z Gaworzyc, a trzecie z Przemkowa. Ponadto gościnnie wystąpił zespół "Kalina" z Nowego Miasteczka, oraz zespół taneczny z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Turniej zakończył się wspólną zabawą przy zespole Albatros z Jaczowa.
Wszystkim laureatom turnieju wręczono okolicznościowe statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Polkowickie, które było współorganizatorem niedzielnej imprezy.

W dniach od 16 do 22 lipca 2012 r Dom Kultury "Jowisz" w Gaworzycach był organizatorem warsztatów ekologicznych pod hasłem "Czy wiesz co jesz?". W ramach warsztatów zorganizowano wiele konkursów, turniejów, zabaw, i gier dydaktycznych. Były zajęcia kulinarne, plastyczne i edukacyjne. Zorganizowano wycieczki piesze i rowerowe, podczas których zwracano szczególną uwagę na ekologiczną żywność. Były tez filmy i pogadanki o tematyce ekologicznej. W ramach warsztatów odbywały się zajęcia kulinarne promujące zdrową żywność. Uroczyste zakończenie warsztatów odbyło się dnia 22 lipca w parku gminnym, gdzie dla wszystkich chętnych przygotowano wiele zabaw i konkursów promując zdrowo i aktywnie spędzać wolny czas. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali upominki, a laureaci przeprowadzonych konkursów dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Polkowicach.
Z okazji zakończenia roku szkolnego życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji, odwiedzenia wielu przepięknych zakątków, udanego wypoczynku, tak bardzo zasłużonego po trudach intensywnej nauki i pracy.
Życzymy ponadto wielkiej przygody, niewyczerpanych pokładów energii i uśmiechu na co dzień. Obyście w kolejnym roku szkolnym wrócili z zapasem sił, gotowi do podjęcia nowych zadań, realizacji marzeń i planów.
Jacek Szwagrzyk - Wójt Gminy
Chcesz stworzyć miejsce odpoczynku i rekreacji? – weź udział w naszym projekcie:
„Szuwarowy zakątek, Kłobuczyna majątek”
Pomóż zagospodarować staw i miejsce wokół niego w ramach konkursu grantowego „Działaj lokalnie 2012”.
Razem z nami zadbaj o staw i jego okolice.
Miłośnicy Przyrody
Projekt dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie VII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Tolerancji w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie-Fundację Porozumienie Wzgórz Dalkowskich.
Dnia 16.06.2012 w godzinach od 13.00 – 19.00 grupa mieszkańców Kłobuczyna porządkowała teren wokół stawu w ramach projektu pt. „Szuwarowy zakątek, Kłobuczyna majątek”. Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii Polsce oraz ośrodka Działaj Lokalnie – Fundację „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich” .
Po wysprzątaniu śmieci (puszek, butelek itd.) i wygrabieniu skoszonej trawy pieczono kiełbaski przy ognisku
Dziękujemy chętnym za przybycie





















