Gmina Gaworzyce - Aktualności

 

Mieszkańcy Związku Gmin Zagłębia Miedziowego - wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom w sprawie ustalenia nowej metody naliczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, zwracamy się z prośbą o złożenie oświadczenia o gospodarstwie dwuosobowym.

Złożenie oświadczenia jest dobrowolne i nie jest równoznaczne ze złożeniem deklaracji.

Oświadczenia będą przyjmowane do 13.12.2019 r. mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., pocztą tradycyjną lub w Biurze ZGZM przy ul. Małej 1 w Polkowicach, w Urzędach Gmin należących do ZGZM lub w Starostwie Powiatowym w Polkowicach.

 

W przypadku zmiany metody naliczenia opłaty niezbędne będzie złożenie nowej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

 

Wzór oświadczenia pod adresem: https://www.zgzm.pl/wp-content/uploads/oswiadczenia_o_ilosci_osob.pdf?fbclid=IwAR3aUxrwyQxENFgDZqrYe50g0ymgKCNErSyPi5d7oazxZGROyUtaSxmqt78

W związku z okresem grzewczym chcemy zachęcić i przypomnieć o możliwości korzystania z dofinansowania na wymianę pieca w programie „ Czyste powietrze”.  W ramach programu można również skorzystać z dofinansowania na termomodernizację, rekuperację lub dostać pożyczkę na fotowoltaikę. Trzeba jednak pamiętać, aby spełniać określone warunki Programu, który wraz z innymi wzorami dokumentów można znaleźć na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu na Portalu Beneficjenta. Aby przystąpić do programu należy dokładnie zapoznać się z obowiązującymi zasadami i wzorami dokumentów.  

Punkt informacyjny znajduje się w Urzędzie Gminy w pokoju 212.
Pomoc w tym zakresie udzielana jest we wtorki od godziny 12.00  do godziny 16.00 oraz w czwartki od godziny 9.00  do godziny 13.00.

Przypominamy, że od 1 lipca 2019 roku inwestycje realizowane w ramach Programu „Czyste powietrze” w jednorodzinnych budynkach mieszkalnych, można rozpocząć dopiero od dnia złożeniu wniosku (pierwsza faktura/rachunek nie może być wystawiona przed dniem złożenia wniosku).

Dodatkowo w domach nowo budowanych zakończenie zadania w ramach programu musi nastąpić do 31.12. 2019 roku.

Zarząd Koła Łowieckiego "Święty Eustachy" w Gościeszowicach informuje o zorganizowaniu dodatkowych polowań zbiorowych, w obwodzie łowieckim nr 202 (powiat Żagań, gmina Niegosławice) w dniach:


1. 30.11.2019 r.
2. 08.12.2019 r.
3. 14.12.2019 r.
4. 04.01.2019 r.

 

Zobacz infomację - kliknij

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

 

 

 

Kalendarz wydarzeń