Gmina Gaworzyce - Aktualności

We wtorek (19.11) odbędą się warsztaty lotnicze prowadzone w ramach  projektu pn. „Mały Inżynier – robotyka i warsztaty techniczno-kreatywne” dofinansowanego ze środków projektu „Dolnośląski Fundusz Małych Inicjatyw” realizowanego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018 przez Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Kasztanowy Dom” z siedzibą w Kłobuczynie.

Wójt Gminy Gaworzyce informuje, iż ogłoszono nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie pn. “Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej.


W związku z powyższym Urząd Gminy Gaworzyce będzie zbierać informacje dotyczące posiadanych przez mieszkańców Gminy odpadów pochodzących z działalności rolniczej, tj.:


• folii rolniczych,
• siatki i sznurka do owijania balotów,
• opakowań po nawozach,
• Big Bagów.


Rolnicy zainteresowani odbiorem wyżej wymienionych odpadów rolniczych, mogą składać w Urzędzie Gminy zgłoszenia o rodzaju i ilości posiadanych odpadów rolniczych na moment złożenia deklaracji, w terminie do 29 listopada br. Warunkiem koniecznym jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

 

Zadanie realizowane będzie w momencie uzyskania dotacji ze środków NFOŚiGW.

 

Załącznik:

Formularz zgłoszeniowy

Świetlica w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach bierze udział w Ogólnopolskiej akcji “Bezpieczny Playroom”.  Świetlica jest miejscem, gdzie dzieci spędzają dużo czasu, zarówno przed zajęciami, jak i po zajęciach w klasie. Udział w konkursie daje placówkom oświatowym szansę na przemianę świetlicy w nowoczesną salę gier dla dzieci oraz wyposażenie w postaci naklejek ściennych i zestawów gier planszowych, a także promuje bezpieczne zachowania.

Wystarczy wejść na stronę siegrasiema.com lub link naszej świetlicy https://www.siegrasiema.com/swietlice/250?fbclid=IwAR3FODU6AsMr34GnHXTwPmsYvWC4_qIVkDclLLrwLqPAjorhTZUWbJb7Jdsi oddać głos. Wystarczy kliknąć “żółtą łapkę” – LIKE oraz zaznaczyć zapoznanie z regulaminem.


Zachęcamy wszystkich do głosowania na ŚWIETLICĘ SZKOŁY PODSTAWOWEJ. Wygrana zależy od Państwa głosów. A każdy głos z paragonem za zakup gry Hasbro w sieci Empik to dodatkowe 50 punktów!


Głosować można codziennie do 28 listopada br. To nic nie kosztuje. Razem nam się uda!

Każdy z nas rodzi się w jakiejś ojczyźnie, wśród ludzi, którzy mówią tym samym językiem, mają podobną tradycję, troszczą się o swoją ojczyznę i w razie potrzeby jej bronią. Urodziliśmy się w Polsce, która na przestrzeni tysiąca lat przechodziła różne wydarzenia radosne, ale i bolesne.
Spotkaliśmy się 11 listopada br., aby uczcić 101. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dla nas Polaków Niepodległość jest czymś wyjątkowym. Tego dnia każdego z nas ogarnia zaduma, ale przede wszystkim wdzięczność dla naszych Przodków, dla Bohaterów za to, że dziś żyjemy w wolnym i niezależnym kraju.

Na święcie obecni byli: Pan Kamil Ciupak-Starosta Polkowicki, Pan Jacek Szwagrzyk-Wójt Gminy Gawowrzyce, Pan Edward Białek-Przewodniczący Rady Gminy Gaworzyce, Pani Bożena Wojtczak- Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Gaworzyce, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaworzycach oraz zgromadzeni goście.

W trakcie programu artystycznego wystąpiły dzieci i młodzież działająca przy domu kultury, pan Krzysztof Matysiak oraz Zespół Polne Kwiaty. W drugiej części zaś odbył się koncert pieśni patriotycznych, religijnych oraz operetkowych w wykonaniu artystów Aleksandry Dyrnej i Piotra Karzełka- laureatów międzynarodowych konkursów wokalnych, przy fortepianie Mateusza Słowika.

                                                                                                                                                                nadesłano: Dom kultury "Jowisz" w Gaworzycach

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2019/2020. Przypominam właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.

 

Treść komunikatu - kliknij

Decyzją ministra rolnictwa i rozwoju wsi, rolnicy otrzymali kolejne dwa tygodnie, do 29 listopada, na złożenie w biurach powiatowych Agencji wniosków o pomoc suszową.

 

OGŁOSZENIE - kliknij

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

 

 

 

Kalendarz wydarzeń