Gmina Gaworzyce - Aktualności

Informacje w sprawie wyboru ławnika znajdują się na stronie BIP Urzędu Gminy w Gaworzycach w zakładce „Wybory”.

11 czerwca dzieci biorące udział w projekcie "Angielski  moim paszportem do kariery" wzięły udział w Fun Festivalu. Był  to projekt sfinansowany w ramach Programu Fundacji BGK "Na dobry początek ".30 uczniów SP oraz Przedszkola w Gaworzycach otrzymało dyplomy oraz upominki. Było bardzo gorąco,  ale wesoło. Było to kolejne działanie Stowarzyszenia "Lepsze jutro, twórzmy dzis" kierowane do mieszkańców naszej gminy.

 

 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert 2 stopnia dla województwa dolnośląskiego.

IMGW ostrzega przed wysokimi temperaturami, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu.

Ostrzeżenie obowiązuje do czwartku 13 czerwca br.

Sugeruje się mieszkańcom załatwianie wszelkich spraw wymagających przebywania na zewnątrz w godzinach przedpołudniowych lub wieczorem.


Informujemy również, że ze względu na konieczność zapewnienia pracownikom odpowiednich warunków pracy

Urząd Gminy w Gaworzycach od 11 czerwca 2019 r. do 12 czerwca 2019 r. będzie czynny w następujących godzinach:

1) 11 czerwca br. – od 8.00 do 15.00;

2) 12 czerwca br. – od 7.00 do 14.00.

1 czerwca br. w Gostyni odbyło się uroczyste otwarcie Otwartej Strefy Aktywności i Dzień Dziecka. Symbolicznego przecięcia wstęgi w towarzystwie miejscowych dzieci i mieszkańców dokonali: Sołtys- Beata Różycka, Starosta Polkowicki - Kamil Ciupak, Wójt Gminy Gaworzyce - Jacek Szwagrzyk, Radny Rady Gminy Gaworzyce - Paweł Pawliszyn, Przewodnicząca VII Kadencji Rady Gminy - Danuta Pawliszyn oraz Pracownik Urzędu Gminy w Gaworzycach - Joanna Brodowska. W ramach inwestycji powstały: siłowania zewnętrzna wyposażona w urządzenia fitness, strefa relaksu w której znajdują się ławki, betonowy stół do szachów, stojak na rowery, kosze na śmieci, plac zabaw, wykonanie chodnika, zagospodarowanie zieleni. Miejsce to będzie sprzyjać integracji społecznej i są skierowane do różnych grup wiekowych.
Środki na w/w inwestycję zostały pozyskane ze środków: Fundacji KGHM Polska Miedź,  Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) - EDYCJA 2018.

 

Po zakończeniu oficjalnej części otwarcia odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

 

 

 

Kalendarz wydarzeń