Gmina Gaworzyce - Aktualności

Z inicjatywy Wójta Gminy Gaworzyce, rozpoczęła się II edycja projektu „Umiem pływać”. W okresie od 10 października do 5 grudnia br. dwie grupy po 15 dzieci z klas II-III Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach uczestniczą w 10 wyjazdach na basen „Chrobry Głogów” w Głogowie.

W ramach projektu najmłodsi mieszkańcy naszej gminy doskonalą swoje umiejętności pływackie pod okiem doświadczonych instruktorów. Przygotowane ćwiczenia są bardzo zróżnicowane i dostosowane do poziomu rozwoju psychofizycznego uczniów.
Zajęcia pływackie odbywają się w ramach porozumienia Gminy Gaworzyce zawartego z Dolnośląską Federacją Sportu we Wrocławiu. Gmina partycypuje w kosztach organizacji zajęć nauki pływania współfinansując transport dzieci na zajęcia oraz opiekę opiekunów.

 

 

Związek Gmin Zagłębia Miedziowego w Polkowicach informuje, że w siedzibie ZGZM ul. Mała 1 dostępne są dla mieszkańców naklejki na pojemniki BIO, dla zabudowy jedno i wielorodzinnej.
Jednocześnie przypominamy o konieczności właściwego oznakowania pojemników (nazwa frakcji odpadów: odpady zmieszane lub odpady BIO, adres nieruchomości), zarówno na odpady ulegające biodegradacji BIO jak i odpady zmieszane.

Jak skutecznie nauczyć się rozróżniać je od odpadów zmieszanych? Najlepiej przez umieszczoną na pojemniku ściągawkę. Wystarczy rzucić okiem i wszystko jasne. Nasze naklejki informacyjne czekają na właścicieli nieruchomości jedno i wielorodzinnych oraz zarządców budynków wielolokalowych.

Chętnych zapraszamy do odwiedzenia siedziby naszego Biura przy ul. Małej 1 w Polkowicach.

Realizując współpracę z Wojskową Komendą Uzupełnień w Głogowie informujemy o trwającej rekrutacji do Wojsk Obrony Terytorialnej. Jednym z celów Terytorialsów jest wspieranie lokalnych społeczności w budowie bezpiecznych warunków życia i rozwoju – w stanie pokoju, w stanie kryzysu niemilitarnego a także militarnego oraz wspieranie działań w zakresie ochrony ludności przed skutkami klęsk żywiołowych.

 

Lubisz wyzwania i chcesz zostać żołnierzem, ale jednocześnie nie chcesz rezygnować ze swojej dotychczasowej pracy? Wejdź na www.terytorialsi.mil.pl   lub www.wkuglogow.wp.mil.pl

Informujemy, że trwa realizacja zadania pn. „Remont płyty boiska sportowego w Gaworzycach”. Do 12 listopada br. obowiązuje bezwzględny zakaz wstępu na boisko. Prosimy wszystkich mieszkańców o wyrozumiałość. Rodziców dzieci prosimy, aby szczególnie zwracali uwagę na swoje pociechy.

Celebrowanie Złotych Godów to święto nie tylko małżonków, ale także ich rodzin. Taka szczególna uroczystość odbyła się dnia 25 października br. w pałacu w Gaworzycach.
Złote Gody, czyli pięćdziesiąt lat pożycia małżeńskiego, świętowały  trzy pary z naszej gminy: Państwo Anna i Jerzy Sipa z Gaworzyc, Państwo Barbara i Ryszard Kaczanowscy z Wierzchowic oraz Państwo Elżbieta i Józef Mazurkiewiczowie z Gaworzyc. Dodatkowego prestiżu uroczystości dodaje przyznanie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Aktu dekoracji medalami, przyznanymi przez Prezydenta Andrzeja Dudę, dokonał Wójt Gminy Gaworzyce Pan Jacek Szwagrzyk przy asyście Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego – p. Elżbiety Litwin. Takie spotkania dają możliwość podziękowania Jubilatom za wszystko, co wnieśli w życie swoje i swoich rodzin a także w życie naszej małej, gminnej społeczności. Za wszystko bardzo dziękujemy i życzymy Jubilatom jeszcze wielu lat wspólnego życia w zgodzie oraz doczekania w dobrym zdrowiu kolejnych jubileuszy!

 

Fundacja Wspomagania Wsi zaprasza sołtysów i sołtyski na spotkanie edukacyjne, które odbędzie się w dniach 30 stycznia – 1 lutego 2020 roku w Centrum Konferencyjnym „Molo” w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim. Pierwszeństwo będą mieć osoby pełniące funkcję w pierwszej kadencji. Z terenu jednej gminy mogą wziąć udział maksymalnie 3 osoby (z trzech różnych sołectw). Udział w szkoleniu, zakwaterowanie oraz wyżywienie są bezpłatne. Uczestnicy przyjeżdżają na własny koszt. Termin zgłoszenia (wypełnienia ankiety) to 15 grudnia 2019.

 

Więcej informacji: http://fundacjawspomaganiawsi.pl/spotkanie-edukacyjne-dla-soltysek-i-soltysow/?fbclid=IwAR1kBUoVHnwoAPnbmfIIY0DySA4K70ez2g-S8qA68dNgp6nUytfp0udvX9s

 

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

 

 

 

Kalendarz wydarzeń