Gmina Gaworzyce - Aktualności

30 października 2019r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbył się Finał Dolnośląski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Dziewcząt. Drużyna z Gaworzyc do finału wojewódzkiego awansowała z pierwszego miejsca, zwyciężając w rozegranym trzy tygodnie wcześniej Finale Strefy Legnickiej. W zawodach wzięło udział 8 najlepszych drużyn z Dolnego Śląska, tj. mistrzynie i wicemistrzynie stref: wrocławskiej, legnickiej, wałbrzyskiej i jeleniogórskiej. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk” Wrocław oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie. Zawody rozegrane zostały systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach.
Dziewczęta z SP Gaworzyce pokonały w meczach grupowych 3:0 reprezentację SP Ostroszowice i 5:1 drużynę SP Krzeszów oraz zremisowały 0:0 z SP Dobroszyce. Zdobyły tym samym 5 punktów, co dało I miejsce w grupie B i awans do dalszej fazy rozgrywek, czyli półfinałów. W półfinale reprezentacja SP Gaworzyce pokonała zdecydowanie 3:0 drużynę z Budziszowa Wielkiego, tj. wicemistrzynie strefy legnickiej. Wygrana w meczu półfinałowym zapewniła naszej drużynie awans do finału zawodów i szansę walki o najwyższe miejsce na podium. W finale reprezentacja SP Gaworzyce spotkała się z drużyną SP Łozina, której niestety uległa 0 : 4. Nasze dziewczęta zajęły II miejsce i wywalczyły tytuł Wicemistrzyń Dolnego Śląska w Unihokeju Dziewcząt Rocznik 2005 i młodsze. Znalazły się tym samym w gronie najlepszych zespołów Dolnego Śląska w unihokeju. Drużyna otrzymała puchar, srebrne medale i pamiątkowy dyplom.

Reprezentacja  SP Gaworzyce grała w składzie: Kasia Olszewska, Wiktoria Pietrzak, Julka Mały, Julka Kaczmarek, Ania Skorus, Emila Serewa, Ala Kukułka, Marta Kukułka, Daria Wypych, Natalia Samul.
Trener: Beata Kęska

W dniach 26-27 października 2019 r. w Trzcianie i Rzeszowie odbył się 35. Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego. Podczas Konkursu prezentowane były tradycyjne tańce ludowe z poszczególnych regionów Polski. Główną ideą Konkursu jest ukazywanie i zachowanie tradycyjnego tańca ludowego w jak najbardziej autentycznej formie. Gminę Gaworzyce oraz województwo dolnośląskie reprezentował Zespół Górali Czadeckich „Dawiednka”, który zdobył aż trzy nagrody. 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Informujemy, że z przyczyn organizacyjnych biuro 208 w dniach 6-7 listopada (środa i czwartek) będzie nieczynne. Pracownicy Urzędu Gminy ds. zamówień publicznych, inwestycji oraz pozyskiwania środków pozabudżetowych będą przyjmować od 8 listopada (piątek).

Przepraszamy za utrudnienia.

Urząd Gminy w Gaworzycach w dniu 31 października br. czynny będzie do godziny 14:00.

 

Za powstałe niedogodności przepraszamy.

„Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonała uroczystego aktu pasowania. Sekretarz Gminy Gaworzyce Pani Anita Stangret wręczyła upominek dla każdego przedszkolaka oraz zestaw gier planszowych, puzzli i klocków ufundowanych przez Wójta Gminy Gaworzyce.
Wszystkim pasowanym przedszkolakom życzymy uśmiechu i wiele radości na każdy dzień pobytu w przedszkolu. Gratulujemy rodzicom cudownych dzieci.

Z inicjatywy Wójta Gminy Gaworzyce, rozpoczęła się II edycja projektu „Umiem pływać”. W okresie od 10 października do 5 grudnia br. dwie grupy po 15 dzieci z klas II-III Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach uczestniczą w 10 wyjazdach na basen „Chrobry Głogów” w Głogowie.

W ramach projektu najmłodsi mieszkańcy naszej gminy doskonalą swoje umiejętności pływackie pod okiem doświadczonych instruktorów. Przygotowane ćwiczenia są bardzo zróżnicowane i dostosowane do poziomu rozwoju psychofizycznego uczniów.
Zajęcia pływackie odbywają się w ramach porozumienia Gminy Gaworzyce zawartego z Dolnośląską Federacją Sportu we Wrocławiu. Gmina partycypuje w kosztach organizacji zajęć nauki pływania współfinansując transport dzieci na zajęcia oraz opiekę opiekunów.

 

 

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

 

 

 

Kalendarz wydarzeń