Gmina Gaworzyce - Aktualności

Często słyszymy, że matka jest tylko jedna. To nie pusty slogan, ale ostrzeżenie. Najważniejsza matka – Ziemia – umiera na naszych oczach, a odpowiedzialni za jej cierpienie jesteśmy my sami.


W tempie dzisiejszego życia, w ciągłym pośpiechu ciężko dostrzec to, co najważniejsze. Mówi się, że dzieci głosu nie mają. Jednak to w ich oczach widać ciche wołanie o pomoc. Zatrzymaj się na chwilę – zobacz, posłuchaj i “ Obudź się! – Wake Up”.


Szanowni Mieszkańcy, cudowna społeczności lokalna – czas działać! Bez Was to się po prostu nie uda!

(Kliknij w obrazek, aby wyświetlić film)

Nowości wydawnicze zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 3 są już w szkolnej bibliotece. Zakupiono ponad 700 egzemplarzy, ale to jeszcze nie koniec. W dalszym ciągu kupowane są nowe książki różne gatunkowo, tak aby każdy uczeń znalazł coś ciekawego dla siebie.
Większość nowości to pozycje pozostające w sferze zainteresowań uczniów (to głównie oni składali propozycje tytułów książek, które chcieliby, aby znalazły się w bibliotece szkolnej).

Zakupu można było dokonać dzięki temu, iż nasza szkoła zgłosiła swój udział w programie rządowym, skąd otrzymała 12 tysięcy złotych oraz 3 tysiące złotych otrzymała od organu prowadzącego – Gminy Gaworzyce.

Po rozpakowaniu książek z kartonów i ich przeliczeniu odbyła się w październiku wystawa dla uczniów w celu zapoznania się z nowymi książkami.  Nowości zakupione w ramach NPRCz  wystawione są na półkach w bibliotece szkolnej.
Nowości wydawnicze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Niektórzy uczniowie już rezerwują sobie wybrane książki, które przeczytają jako pierwsze. Miło jest popatrzeć, jaka radość panuje wśród uczniów na widok tylu nowości. Mamy nadzieję, że zapał ten nie opuści czytelników do końca roku szkolnego. Trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość, ponieważ książki muszą przejść cały proces przygotowania, zanim trafią na półki. A jest ich sporo, są wśród nich książki: młodzieżowe, przygodowe, fantasy, biografie/autobiografie oraz lektury szkolne. Najmłodsi czytelnicy także znajdą coś dla siebie. Zakupione zostały dla nich: bajeczki, wierszyki, pięknie ilustrowane baśnie oraz książki o zwierzętach.


Zapraszamy do wypożyczania i czytania nowości wydawniczych!!!
Nie zwlekaj!!!
Przyjdź i znajdź swoją książkę do czytania!!!


Chciałabym również serdecznie podziękować wszystkim uczniom, którzy w jakikolwiek sposób pomagają podczas opracowywania tych książek, dzięki WAM książki szybciej trafią z biblioteki do rąk czytelników.

                                                                                                                                                                     Nadesłano: Szkolny koordynator NPRCz
                                                                                                                                                                                                    Agnieszka Samul

Stowarzyszenie "Lepsze jutro, twórzmy dziś" informuje, że ruszają zapisy na niektóre z zajęć, odbywających się w ramach projektu "Festiwal Dobrych Życzeń. Warsztaty rzemiosła ludowego w oparciu o tradycje Świąt Bożego Narodzenia", realizowane w ramach programu Aktywny Dolny Śląsk, a finansowane ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.


Kilka ważnych informacji:

✅ Warsztaty odbędą się w 6 miejscowościach na terenie Gminy Gaworzyce.
✅ Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zapisów. W pierwszej kolejności zapisujemy osoby z tej konkretnej miejscowości, w której odbywają się warsztaty,
✅ W pierwszej kolejności zapisujemy duety (opiekun + dziecko) - warsztaty mają bowiem charakter rodzinny. Na warsztaty może zatem przyjść rodzic z dzieckiem, babcia/dziadek, wujek itd.
✅ Zapisy na warsztaty w kolejnych miejscowościach odbywają się poprzez zapisy u członków naszego stowarzyszenia wskazanych na konkretnych plakatach. Nigdzie indziej.
✅ Warsztaty prowadzone będą przez instruktorów z ŻyWa Pracownia.

Szczegóły na Fanpage'u stowarzyszenia - TUTAJ.

Uczniowski Klub Sportowy „SOKÓŁ” w Gaworzycach otrzymał darowiznę z Fundacji KGHM Polska Miedź w wysokości 8.700,00 zł z przeznaczeniem na realizację zadania pn. "SzachMistrz-międzypokoleniowa nauka gry w szachy i Barbórkowy Turniej Szachowy". Pierwsze zajęcia 6 listopada br. 17:00. Zapraszamy wszystkich entuzjastów tej wspaniałej, królewskiej gry! Więcej szczegółów na plakacie.

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

 

 

 

Kalendarz wydarzeń