Gmina Gaworzyce - Aktualności

 W jesiennej ofercie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa znajduje się szereg programów pomocy skierowanych do mieszkańców wsi. Przedstawiamy krótki informator o tych instrumentach wsparcia, które są obecnie dostępne w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wśród nich są dwie nowości.

JESIENNE NABORY - kliknij

W dniach 16 -18 października  2019 r. w stolicy Węgier – Budapeszcie odbył się największy na świecie i najbardziej dynamiczny kongres poświęcony aktywności fizycznej, sportowi rekreacyjnemu i zdrowiu, tj.  Międzynarodowy 9 MOVE Congress. Zorganizowany został przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Sportu i Kultury (ISCA) we współpracy z węgierskimi organizacjami, m.in. National School, University and Leisure Sport Federation (NSULF), Hungarian School Sport Federation i Hungarian University Sport Federation (HUSF).
Był to już 9 MOVE ISCA Congress, którego wcześniejsze edycje odbyły się m.in. w Kopenhadze, Frankfurcie, Paryżu, Sao Paulo, Barcelonie, Rzymie i Birmingham.
Fundacja V4 Sport, w ramach nagrody, zaprosiła na kongres 12 najbardziej aktywnych koordynatorów i przedstawicieli wyróżniających się szkół z Dolnego Śląska, realizujących program Aktywne Szkoły MultiSport. W gronie zaproszonych znalazła się również Beata Kęska, nauczycielka wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach.
Polskę reprezentowała najliczniejsza, bo aż 19 – osobowa grupa, w której oprócz w/w koordynatorów i przedstawicieli szkół byli pracownicy Fundacji V4 Sport, na czele z jej prezesem, panem Jakubem Kalinowskim.
Wydarzenie zgromadziło ok. 470 uczestników z całego świata, tj. organizacje i osoby, które realizują inicjatywy zwiększające poziom aktywności fizycznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych na poziomie lokalnym, wraz z ekspertami ds. zdrowia, naukowcami, decydentami i firmami.
9 MOVE Congress uroczyście otworzył Prezes International Sports and Culture Association (ISCA) – Mogens Kirkeby z Danii.

Biuro Projektów Europejskich w Legnicy przy współpracy z Gminą Gaworzyce ogłasza nabór na bezpłatne kursy językowe oraz komputerowe.
W kursach mogą wziąć udział osoby od 18 roku życia, zamieszkujące (bez konieczności zameldowania) w gminach – Jawor, Głogów, Chojnów, Lubin, Legnica; Męcinka, Mściwojów, Paszowice, Wądroże Wielkie, Złotoryja, Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice, Chojnów, Krotoszyce, Kunice, Legnickie Pole, Marciszów, Miłkowice, Ruja, Lubin, Rudna, Gaworzyce, Grębocice, Radwanice, Prochowice, Ścinawa, Chocianów, Polkowice, Przemków, Bolków, do 50 roku życia posiadające wykształcenie maksymalnie ponadgimnazjalne, z własnej inicjatywy zainteresowane nabyciem, uzupełnieniem, podwyższeniem kwalifikacji w zakresie języków obcych i ICT oraz osoby powyżej 50 roku życia niezależnie od poziomu wykształcenia.

Uczestniczyć nie mogą: osoby fizyczne prowadzące własną działalność gospodarczą, więźniowie, studenci dzienni oraz zaoczni.

 

Kontakt z organizatorami kursów telefon: 574 000 916.

 

Uprzejmie informujemy,
że zgodnie z zarządzeniem Starosty Polkowickiego
dzień 24 grudnia (wtorek) będzie w tym roku dniem wolnym od pracy dla pracowników
 Starostwa Powiatowego w Polkowicach
Jednocześnie dzień 16 listopada 2019 r. (sobota) został wyznaczony jako dzień pracy
16 listopada 2019 r. Urząd otwarty będzie w godzinach od 7:30 do 15:30

Często słyszymy, że matka jest tylko jedna. To nie pusty slogan, ale ostrzeżenie. Najważniejsza matka – Ziemia – umiera na naszych oczach, a odpowiedzialni za jej cierpienie jesteśmy my sami.


W tempie dzisiejszego życia, w ciągłym pośpiechu ciężko dostrzec to, co najważniejsze. Mówi się, że dzieci głosu nie mają. Jednak to w ich oczach widać ciche wołanie o pomoc. Zatrzymaj się na chwilę – zobacz, posłuchaj i “ Obudź się! – Wake Up”.


Szanowni Mieszkańcy, cudowna społeczności lokalna – czas działać! Bez Was to się po prostu nie uda!

(Kliknij w obrazek, aby wyświetlić film)

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

 

 

 

Kalendarz wydarzeń