Gmina Gaworzyce - Aktualności

W związku z okresem grzewczym chcemy zachęcić i przypomnieć o możliwości korzystania z dofinansowania na wymianę pieca w programie „ Czyste powietrze”.  W ramach programu można również skorzystać z dofinansowania na termomodernizację, rekuperację lub dostać pożyczkę na fotowoltaikę. Trzeba jednak pamiętać, aby spełniać określone warunki Programu, który wraz z innymi wzorami dokumentów można znaleźć na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu na Portalu Beneficjenta. Aby przystąpić do programu należy dokładnie zapoznać się z obowiązującymi zasadami i wzorami dokumentów.  

Punkt informacyjny znajduje się w Urzędzie Gminy w pokoju 212.
Pomoc w tym zakresie udzielana jest we wtorki od godziny 12.00  do godziny 16.00 oraz w czwartki od godziny 9.00  do godziny 13.00.

Przypominamy, że od 1 lipca 2019 roku inwestycje realizowane w ramach Programu „Czyste powietrze” w jednorodzinnych budynkach mieszkalnych, można rozpocząć dopiero od dnia złożeniu wniosku (pierwsza faktura/rachunek nie może być wystawiona przed dniem złożenia wniosku).

30 stycznia w siedzibie KGHM Polska Miedź samorządy związane z miedzią podpisały „Deklarację na Rzecz Rodziny w Zagłębiu Miedziowym”. Wśród samorządów, które chętnie włączyły się do współpracy jest też Gmina Gaworzyce, którą reprezentował Wójt Jacek Szwagrzyk. Projekt dotyczy współfinansowania działań na rzecz rodziny skierowanych przede wszystkim do młodzieży, rodziców i pedagogów.

Dolnośląska Izba Rolnicza we Wrocławiu oraz Rady Powiatowe DIR w Lubinie i Polkowicach zapraszają na szkolenie pt.: "Kluczowe aspekty wprowadzania do praktyki rolniczej dyrektywy azotanowej w warunkach deficytu wody oraz ekstremalnych temperatur powietrza", które odbędzie się w dniu 12 lutego 2020r. o godz.1000 w świetlicy wiejskiej w miejscowości Obora k. Lubina.

W programie:
• Obniżenie kosztów produkcji roślinnej w obszarze nawożenia NPK Ca Mg
• Optymalizacja wykorzystania azotu w zgodzie z ramami dyrektywy azotanowej
• Prowadzenie nawożenia w warunkach suszy
• Metody i sposoby utrzymania wody w glebie
• Odbudowa próchnicy metodami biologicznymi – walka z suszą

Wykłady poprowadzą:
- Dr Ryszard Bandurowski, przedstawiciel Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Twardawa
- Michał Morelowski – Dolnośląskie Centrum Mikroorganizmów

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

 

 

 

 

asf